i-feel
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

i-feel

feel free, think free, be free and respect the freedom of others...
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 HELP! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!!

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Marcus85




Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2010

HELP! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: HELP! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!!   HELP! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!! Icon_minitimeΤετ Ιαν 20, 2010 4:35 am

ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΜΑΙ ΜΕΛΟΣ ΣΕ ΦΟΡΟΥΜ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΟΛΗΣΕΙ!!!

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΙΑ ΚΟΛΗΤΗ ΣΟΥ ΦΙΛΗ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΦΙΛΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΕΙ? ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΞΩ,ΜΙΛΑΜΕ,ΓΕΛΑΜΕ, ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ ΚΤΛ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΓΝΩΡΙΣΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΦΙΛΙΚΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΥΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΦΙΛΗ.ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΟΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΑΛΙΟ ΜΟΥ ΦΙΛΟ.ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΓΝΩΡΙΜΙΑΣ ΤΟΥΣ ΑΚΟΜΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΣΚΕΨΗ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΖΗΛΕΥΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!ΠΡΕΠΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΛΙΟΣ ΜΟΥ "ΦΙΛΟΣ" ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΛΚΥΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ(ΞΕΡΕΤΕ ΚΛΑΜΠ,ΠΑΡΤΥ,ΣΟΥΠΕΡ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΚΤΛ ΚΤΛ) ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΚΑΘΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ!
ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ,ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΠΛΗΓΩΘΕΙ ΚΑΙ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ!!ΚΑΙ ΜΟΝΟ Η ΣΚΕΨΗ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΣ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΘΩ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΣΑΝ ΦΙΛΗ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΑΜΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΜΗΝ ΧΑΛΑΣΕΙ Η ΗΔΗ ΚΑΛΗ ΦΙΛΙΚΗ ΣΧΕΣΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ!!!!

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩΩΩ???? ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΤΗΣ ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗΣ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΦΕΡΩ ΑΛΛΟ?ΤΗΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ SadSadSad

ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΝΟΙΩΘΩ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΠΙΕΣΜΕΝΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΗΝ ΗΘΕΛΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΞΥΠΝΗΣΕ Η ΖΗΛΙΑ ΑΥΤΟ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shirley
Admin



Αριθμός μηνυμάτων : 31
Ημερομηνία εγγραφής : 24/12/2009

HELP! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HELP! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!!   HELP! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!! Icon_minitimeΤετ Ιαν 20, 2010 7:00 am

Hello,

Καταρχήν σε ευχαριστούμε που μας εμπιστεύτηκες το όλο θέμα σου. Καταλαβαίνω τον προβληματισμό σου.
Αλήθεια ειναι σημαντικό όλο αυτό και θέλω να σε βοηθήσω.

Οι φίλοι μας ειναι επιλογή μας, ενδιαφέρον άτομα, που ταιριάζουμε μαζί τους, και όταν είναι του
αντίθετου φύλου δεν ειναι δύσκολο να νιώσουμε κάτι παραπάνω για αυτούς.
Μήν το βλέπεις δηλαδή περίεργο γιατί στην ουσία δεν είναι.

Αυτό που μου κάνει εντύπωση όμως στην περίπτωση σου και θα ήθελα να συζητήσουμε ειναι το γιατί εφόσον την έβλεπες παραπάνω απο φιλικά στην αρχή, αποφάσισες να μην της εκφράσεις τα συναισθήματα σου και να μείνεις φίλος της?
Τι ήτανε αυτό που...άφησε στην άκρη τα ερωτικά σου αισθήματα και αποφάσισες οτι προτιμάς την φιλία της?

Ερμ... Πόσο "'θέλω" άραγε έχει η προοπτική να είσαι όντως μαζί της?

Αυτό που εγώ καταλαβαίνω είναι πως όλα ξεκινήσανε (ή μάλλον τα ερωτικά (?) συναισθήματα σου για αυτή επανήλθαν) όταν κατάλαβες πως ίσως κάνει σχέση με κάποιον άλλο.
Χμ...
Όταν δηλαδή συνειδητοποίησες πως...δεν θα ήτανε άλλο αποκλειστικά δική σου.
Αναρωτίεμαι εάν σε πειράζει περισσότερο οτι η φίλη σου θα κάνει σχέση με κάποιον που κατα την γνώμη σου είναι ασταθής στο θέμα των σχέσεων ή σε ενοχλεί το γεγονός οτι θα κάνει σχέση με κάποιον γενικά.

Γιατί ένιωσες και πάλι τώρα ξανά πως θές να κάνεις σχέση μαζί της?

Πόσο ξεκάθαρο είναι μέσα σου οτι αν αυτό που νιώθεις ειναι ερωτικό για αυτήν και οχι η ανασφάλεια αυτή του οτι εάν κάνει κάποια σχέση δεν θα περνάς αρκετό χρόνο μαζί της όπως τώρα?
Τι πιστεύεις σχετικά με αυτό? scratch

Στην περίπτωση που είσαι σίγουρος για τα συναισθήματα σου και αυτό που αναρωτίεσαι είναι το τι πρέπει να κάνεις, θα προσπαθήσω να σε βοηθήσω να σκεφτείς κάποια πράγματα.

Αρχικά της έχεις δώσει να καταλάβει πως είσαι φίλος της. Τώρα όμως νιώθεις παραπάνω απο φιλικά μαζί της. Αυτή ενδιαφέρεται
για κάποιον άλλον. Ο οποίος ειναι ασταθής στις σχέσεις του.

Σκέφτομαι, πως θα δεχότανε η κοπέλα το γεγονός οτι ένας απο τους καλούς της φίλους που εμπιστεύεται ξαφνικά της δείξει ερωτικό ενδιαφέρον. Σκέφτομαι επίσης τι θα σκεφτεί εάν στην συνέχεια της μιλήσεις σχετικά με τους προβληματισμούς που έχεις ως προς την επιλογή της να κάνει σχέση με κάποιον που ειναι συναισθηματικά ασταθής.
Πόσο θα μπορέσει να εμπιστευτεί αυτά που της λές όταν ξαφνικά καταλάβει οτι ενδιαφέρεσαι και εσύ για αυτήν?
Υπάρχουνε πιθανότητες να πιστέψει οτι ο ασταθής είσαι εσύ σε αυτή την περίπτωση μιας που αρχικά την έκανες να σε εμπιστευτεί ως φίλο και στην συνέχεια της δίχνεις και ερωτικό ενδιαφέρον.
Άρα είναι πολύ σημαντικός ο τρόπος που θα αποφασίσεις αν της μιλήσεις.

Προτείνω αρχικά να μην το δεις σαν προβληματισμό αλλά σαν μια πολύ καλή ευκαιρία να δοθεί μια λύση σε μια κατάσταση που σε προβληματίζει. Σχετικά με τα συναισθήματα σου για εκείνη δηλαδή.
Η επιλογή να εκφράσεις με ευθύτητα τα συναισθήματα σου, χωρίς να κρίνεις τις επιλογές της ίδιας (ξέχνα τον τύπο
δηλαδή που την ενδιαφέρει) με σιγουριά και απλό τρόπο όπως παράδειγμα οτι νιώθεις οτι τα συναισθήματα σου για εκείνη έχουνε περάσει τα όρια μιας απλής φιλίας χωρίς υπερβολές ή πολλά λόγια νομίζω οτι είναι η καλυτερη λύση.

Εάν αυτή δεν νιώθει κάτι αντίστοιχο, τότε ειναι ώριμο να αφήσεις να περάσει ένα μικρό διάστημα μεταξύ σας που δεν
θα έχετε στενή επαφή μέχρι να ξεκάθαρίσες τα συναισθήματα σου μέσα σου. Δεν είναι εύκολο αλλα οχι πολλοί άνθρωποι έχουνε ανάλογο τρόπο να προβληματιστούνε συνειδητά για τα συναισθήματα τους και το τι πρέπει να κάνουνε ωστε να μην πληγωθεί κανείς όπως εσύ.

Το σίγουρο ειναι πως αφού της μιλήσεις θα ξέρεις τι νιώθει και αυτή και δεν θα είσαι συνεχώς με το ερώτημα πως
θα ήτανε εάν της μιλούσες. Το να έχεις ξεκάθαρα τα πράγματα μέσα στο μυαλό σου ειναι πολύ σημαντικό. Ακόμα και να ξέρεις
πως αυτή που σε ενδιαφέρει δεν νιώθει το ίδιο για σένα.


Καλή τύχη σε όλα. Για οποιαδήποτε άλλη απορία σου μπορείς να το συζητήσεις εδώ μαζί μας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://i-feel.forumgreek.com
Marcus85




Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2010

HELP! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HELP! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!!   HELP! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!! Icon_minitimeΤετ Ιαν 20, 2010 6:05 pm

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ
ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝ ΣΚΕΦΤΕΙ.

ΕΙΧΑΜΕ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ!!!!!!!

ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΓΥΡΙΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ (ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΕ). ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΣΤΟ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΟ ΘΑΡΟΣ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΤΗΣ ΜΙΛΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΩ ΤΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΜΟΥ.ΤΗΣ ΡΩΤΗΣΑ ΑΡΧΙΚΑ ΑΜΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑΙ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΝΟΙΩΘΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ.ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΛΛΟΣ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΜΕ ΚΟΙΤΑΞΕ ΜΕ ΕΝΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ ΒΛΕΜΑ, ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΕΣΤΡΙΨΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ!!! ΥΣΤΕΡΑ ΤΗΣ ΕΠΙΑΣΑ ΘΕΜΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΣΕ ΦΙΛΙΑ ΑΝΤΡΑΣ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΦΑΝΗΚΕ ΔΕΚΤΙΚΗ! ΕΝΟΙΩΣΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΧΑΡΑ! ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΑΥΤΗ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΟΥ ΜΕ ΕΒΛΕΠΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΦΙΛΙΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΜΕ ΕΒΛΕΠΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΓΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΩΣ ΒΛΕΠΩ ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ!ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΕΞΕΛΙΧΘΗΚΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ!

ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marilou




Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 24/01/2010

HELP! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: HELP! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!!   HELP! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!! Icon_minitimeΚυρ Ιαν 24, 2010 1:21 pm

τι εγινε τα φτοιαξατε; Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
HELP! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
i-feel :: Σχέσεις :: Is this love i-feel?-
Μετάβαση σε: